دریافت تورات

 • ۱۱۴۴۶

برای دانلود تورات به صفحه ذیل مراجعه کنید:

دانلود تورات

 • علی
  ۱۶ شهریور ۹۸ ، ۲۱:۰۵

  سلام

  کتاب مکاشفات یوحنا رو هم دارید؟؟

  پاسخ:
  سلام، بله، ایمیل بزنید...
 • حسین
  ۲۶ فروردين ۹۹ ، ۲۱:۴۱

  امیدوارم که این کتاب رو سانسور نکرده باشید ممنون

 • علی
  ۲۸ تیر ۹۹ ، ۱۲:۳۸

  سلام چرا برای کتاب مکاشفات یوحنا باید به شما ایمیل زد چرا روی سایت نزاشتینش.این کارتون جای شکه

  پاسخ:
  سلام، خب ایمیل نزنید!
 • .....
  ۲۶ مرداد ۹۹ ، ۰۵:۱۳

  شالوم علیخم

  ممنون از لطفتون بابت کتاب تورات

  به امید روزی که همه (یهودیان) برگردیم به سرزمین موعود خودمون در آرامش زندگی کنیم کنار هم

  پاسخ:
  علیخم الشالوم
  الهی آمین :)
 • S.N
  ۲۹ مرداد ۹۹ ، ۱۸:۵۸

  سلام استاد

  چند روز پیش یه شبهه ای رو دیدم که میگفت: 

  اگر قرار بود خداوند برکت عهدی را که با حضرت ابراهیم بست را برای حضرت اسماعیل قرار دهد پس لزومی نداشت که پسری از ساره متولد شود حال که حضرت اسحاق به دنیا آمده نشان دهنده این است که صاحب آن برکت حضرت اسحاق ( و تبعا یهودیان ) هستند نه حضرت اسماعیل! به این شبهه چگونه میتوان جواب داد؟؟؟

  و همچنین سوالی دیگر از متن تورات دارم در کتاب پیدایش فصل 17 فقره 20 میگه از حضرت اسماعیل 12 رئیس به وجود میاد خیلی جالبه که تعداد امامان | علیهم السلام | هم که از نسل حضرت اسماعیل هستند 12 است! درسته که در فصل های بعد میگه که حضرت اسماعیل 12 پسر داشت ولی بنظر میرسد این عدد 12 را تحریف کنندگان برای پنهان کردن مطلب اصلی که همان پیشگویی ظهور امامان |علیهم السلام | است طراحی کرده اند 

  نظر شما چیه؟

  پاسخ:
  سلام
  در کتاب پیدایش 17، خدا بصورت جداگانه هم برکت را برای اسماعیل قرار داده هم برای اسحاق... لذا قول برکت را برای هر دو می دهد. و منظور از برکت گسترش نسل ایشان است. (البته جمعیت یهودیان در حال حاضر حدود 8-9 میلیون نفر بیشتر نیست و ظاهرا نسل شان چندان برکت نکرده!)
  در خصوص 12 رئیس از نسل اسماعیل، آقای تقوی مقاله ی مفصلی نوشتند که برای آگاهی بیشتر توصیه می کنم مطالعه کنید. (برای دریافت مقاله اینجا کلیک کنید.)
 • S.N
  ۳۰ مرداد ۹۹ ، ۱۱:۳۵

  سلام ممنون بخاطر مقاله ؛ انشاءالله مطالعه میکنم 

  در مورد شبهه فرموده شما کاملا درسته ولی باید این را هم درنظر داشته باشیم که برکت صرفا افزایش نسل نیست در کتاب پیدایش فصل 12 فقره 2 بعد از این که میگه از تو امتی عظیم پیدا کنم میگه و از تو برکت خواهد بود 

  خیلی از افراد این برکت را به منجی عالم نسبت میدهند و میگویند منظور منجی عالم است که از نسل حضرت ابراهیم به دنیا آمده و جهان را برکت خواهد بخشید (یعنی همه را هدایت خواهد کرد) این شبهه هم بیشتر به این مسئله اشاره داره که منجی از نسل کیه؟  با طرح این شبهه (که طراحش یه یهودیه) میخوان بگن که منجی از نسل حضرت اسحاق و یهودی هست (مشایا) و از نسل حضرت اسماعیل بودن منجی رو نفی میکنن

  پاسخ:
  اصلاحیه پاسخ (12/6/1399):
  سلام، در خصوص اینکه برکت به معنای منجی است تا بحال مطلبی ندیده ام با اینحال در راستای شبهه ای که مطرح فرموده بودید، تحقیق کردم. جناب «بکر محمد ابراهیم» در کتاب «قصص بنی اسرائیل فی القرآن و التوراه و التلمود» در صفحه 153 به این شبهه پاسخ دادند (البته ایشان نبوت پیامبر اسلام را از معنای برکت اسماعیل اثبات کرده اند ولی برای اثبات منجی نیز قابل استفاده است.)

  خلاصه ای از استدلال مصنف:
  تورات «برکت» را به «امت ها و رهبرانی برای امت ها» تفسیر کرده و این برکت به اسحاق و اسماعیل اختصاص داده شده است. پس هم امت ها و هم رهبرانی از نسل اسماعیل و اسحاق به وجود خواهند آمد. نویسنده چنین می پرسد آیا ممکن است خداوند امت ها و رهبرانی را به وجود آورد اما چراغ راهنما و شریعتی برای ایشان به وجود نیاورد و آن ها را در گمراهی رها کند؟ قطعا پاسخ منفی است و خداوند برای یهودیان، موسی و داوود و دیگر پیامبران را فرستاد به آن ها الواح و تورات و زبور داد و این همان معنای برکت اسحاق است. پس وجهی ندارد که بگوییم برکت اسماعیل تنها خلاصه در «امت ها» و «رهبران» می شود، لذا برکت اسماعیل نیز همانند برکت اسحاق شامل «امت و رهبر و شریعت (انبیای شریعت آور)» است. این برکت و تساوی برکت برای اسماعیل و اسحاق در قرآنٌ آیه 113 سوره صافات نیز بیان شده است: «و بارکنا علیه و علی اسحاق...» (برکت دادیم به اسماعیل و اسحاق)
  لذا هر نتیجه ای که از برکت اسحاق استخراج شود (از جمله منجی) برای برکت اسماعیل نیز مستفاد می گردد.

  برای دانلود کتاب آقای بکر محمد ابراهیم اینجا کلیک کنید.
 • S.N
  ۲۰ شهریور ۹۹ ، ۱۵:۱۴

  سلام خسته نباشید ؛ ممنون بابت پاسخگویی

  ببخشید که دیر جواب دادم ، سرم خیلی شلوغ بود 

  بنده این مطلب رو که منظور از این جمله ی جمیع امت ها از تو برکت خواهد یافت اشاره به منجی عالم داره رو هم تو سخنرانی " عبرت های بنی اسرائیل و انقلاب اسلامی " استاد رائفی پور شنیدم و هم تو کتاب تفسیر کاربردی عهد قدیم  آقای توماس هیل  خوندم که تو صفحه 168 این کتاب آقای هیل (که خودشون کشیش مسیحی هستن) تو تفسیر فقره 2 و 3 به این مسئله اشاره میکنن  که اونی که به جمیع امت برکت خواهد بخشید همون عیسی مسیحه ( که تو دید اونا منجی عالمه) (نا گفته نماند که این شبهه رو هم تو کتااب آقای هیل دیدم ، تو صفحه 178 به این مسئله اشاره کرده است)

  این چند وقت روی واژه برکت یکم مطالعه کردم و جالب بود تو قرآن کریم اکثرا برای ارض مقدس به کار رفته ولی توی تورات هم برا افزایش نسل و هم ارض موعود و هم منجی ! 

  پاسخ:
  سلام، انجام وظیفه است.
  یهودیان و مسیحیان هر دو تورات و اسفار عهد عتیق را بعنوان مجموعه ای آسمانی قبول دارند اما در ترجمه و تفسیر تورات با هم اختلافاتی دارند. ترجمه های فارسی موجود (قدیم و تفسیری) با دیدگاه های مسیحی ترجمه شده که در برخی موارد چندان مقبول یهودیان نیست. پیشنهاد می کنم برای ادامه مطالعات و تحقیقات تان نگاهی هم به ترجمه یهودی تورات که در سایت انجمن کلیمیان تهران بصورت آنلاین بارگزاری شده و ایضا تفاسیر یهودی از متن تورات هم داشته باشید.
  خوشحال میشم ما رو هم در جریان نتایج تحقیقات تان بذارید.
 • احمدرضاعبدی
  ۲۱ شهریور ۹۹ ، ۱۰:۵۷

  سلام استاداگرممکن است کتاب مکاشفات یوحنارابرایم ایمیل کنید اززحمات شماسپاسگزارم

  پاسخ:
  سلام، ارسال شد.
 • S.N
  ۲۲ شهریور ۹۹ ، ۱۲:۵۲

  سلام 

  ممنون از راهنمایی حتما استفاده میکنیم 

  راستش ما خیلی دنبال تفسیر تورات و عهد عتیق گشتیم ولی بصورت مجازی که نتونستیم پیدا کنیم بصورت کتاب هم هر مغازه ای که رفتیم یا گفتن ندارن یا هم گفتن اینطور کتابا غیر مجازن و پیدا نمیشن اگه هم پیدا بشن سانسور شده هستن 

  کتاب تفسیر کاربردی عهد عتیق رو هم به سختی پیدا کردیم 

  شما میتونید راهنمایی کنید که چطوری میتونیم کتاب تفسیری پیدا کنیم که هم نویسندش یهودی باشه و هم سانسور شده نباشه ؟

  تحقیقاتمون رو هم چشم حتما در آخر نتایج رو ارسال میکنیم 

  پاسخ:
  سلام
  متاسفانه منابع فارسی (برخلاف عربی و انگلیسی) در زمینه مطالعات ادیان بسیار اندک است که بخشی از این مسئله ناشی از محدودیت مطالعات ادیان در ایران و بخشی دیگر ناشی از کم کاری ادیان پژوهان است. لذا برای مطالعه ادیان حتما یا باید زبان انگلیسی بلد باشید یا زبان عربی. من برای تفاسیر آیات حقوقی و فقهی تورات که بیشتر با این ها سر و کار دارم، به تلمود مراجعه می کنم و تفسیر فارسی خاصی نمی شناسم. می توانید برای درک عمیق تر تورات، از «قاموس کتاب مقدس» که جیمز هاکس نوشته و ترجمه فارسی هم دارد استفاده کنید. (PDF آن موجود است.)
  اگر به زبان انگلیسی آشنا هستید، بفرمایید تا چاره ای دیگر کنیم.
 • S.N
  ۲۹ شهریور ۹۹ ، ۰۰:۲۹

  سلام 

  الحمدلله کتاب قاموس کتاب مقدس رو پیدا کردیم و انشاءالله استفاده خواهیم کرد؛ ممنونیم از راهنمایی تان

  به زبان انگلیسی تا حدودی آشنایی داریم ؛ البته علاوه بر انگلیسی به ترکی استانبولی و ترکی آذری هم آشنایی داریم به این زبان ها کتابی پیدا میشه که به دردمون بخوره ؟!

  پاسخ:
  سلام
  به زودی بخش کتاب شناسی سایت فعال میشه، و اونجا فهرستی از کتاب های فارسی و انگلیسی و عربی که کم و بیش مطالعه کردم (به همراه معرفی مختصر) قرار میدم. (اگر خدا بخواد)
 • S.N
  ۰۲ مهر ۹۹ ، ۰۰:۵۸

   سلام 

  ممنون ؛ ان شاء الله استفاده میکنیم 

  پاسخ:
  سلام
  سلامت باشید
 • Matin
  ۰۴ مهر ۹۹ ، ۱۴:۱۱

  سلام کتاب نبوییت حیلت رو هم دارید؟

  پاسخ:
  سلام، بله، ایمیل بزنید
  AbulfazlSaghi@Gmail.com
 • Caspian
  ۰۸ آذر ۹۹ ، ۲۱:۵۰

  هر سه نوع تورات دستکاری شده زیرا در تورات قید شده که حضرت موسی با عمش ازدواج کرده پس فرزنده آنها حرمزاده می شود

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی