پژوهش های حقوق و ادیان | یهودیت، تورات، تلمود، صهیونیسم

مرجع معرفی و بررسی آموزه های حقوق یهود و اسلام | یهود شناسی | دانلود تورات فارسی و تلمود | صهیونیسم | اسرائیل
«پژوهش های حقوق و ادیان» | تورات | یهودیت | اشکالات وارد بر یهود | اسرائیلیهودیت - اسلام - یهود شناسی - تورات - تلمودصهیونیسم | یهودیت | دانلود تورات فارسی | دانلود تلمود فارسی | دانلود کتاب تولد اسرائیلیهودیت | یهود شناسی | صهیونیسم چیست | تورات - تلمود - انجمن کلیمیان تهرانمطالعات یهود | مطالعات صهیونیسم | تورات فارسی | ترجمه فارسی تلمود | یهودیت | دانلود کتابتورات - یهود شناسی - فیلم حضرت موسی - فیلم خروج و خدایان - فیلم های دینی هالیووددانلود تورات - دانلود تلمود - دانلود کتاب تولد اسرائیل - دانلود کتاب دنیا بازیچه یهود - کتابخانه ادیانمقالات یهود شناسی - مقالات صهیونیسم - مقاله دینی - مقالات ادیان - صهیونیسم - اسرائیلکتاب مقدس - دانلود تورات - دانلود عهد عتیق - دانلود عهد جدیددانلود تورات - تلمود - یهود شناسی - اسرائیل - صهیونیسمسید ابوالفضل ساقی - اساتید ادیان - اساتید یهود شناسی - حقوق دینیکتابخانه مجازی ادیان - یهودیت - صهیونیسم - اسرائیل - تلمود فارسی- تورات فارسی
دانلود تورات فارسی - دانلود ترجمه فارسی تورات - دانلود تورات بدون سانسور - دانلود تورات فارسی پی دی اف - دانلود تورات دو زبانه تلمود - دانلود کتاب تلمود - تلمود فارسی - دانلود ترجمه فارسی تلمود - دانلود تلمود رایگان دانلود دائرة المعارف جودائیکا - دانلود دانشنامه یهودی
پژوهش های حقوق و ادیان
مرجع تخصصی مطالعه حقوق یهود و اسلام
مرجع دانلود عهد عتیق، تورات، تلمود، اوستا و قرآن
یهود شناسی - بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم - پژوهش های حقوق و ادیان

 

دانلود دائرة المعارف جودائیکا Encyclopedia Judaica - دانلود دانشنامه یهودیت PDF - دانلود دائره المعارف یهودیت PDF - دانلود دانشنامه جودائیکا Encyclopedia Judaica دانشنامه جودائیکا

دانشنامه جودائیکا (Encyclopedia Judaica) که در میان پژوهشگران ایرانی به به دائرة المعارف جودائیکا نیز معروف است، یکی از بزرگترین مجموعه های ارزشمند در زمینه مطالعات یهودیت بوده و به ندرت پژوهش و اثری در باره یهودیت می بینیم که در فهرست منابع و مآخذ آن، نام دائرة المعارف جودائیکا وجود نداشته باشد.

دانشنامه جودائیکا با تمرکز بر دین و شریعت یهودی، تمامی اصطلاحات، کلمات و عباراتی که در دین یهودیت دارای مفهومی بوده یا ارتباطی با این دارند را به ترتیب حروف الفبا در 22 جلد توضیح داده است. دائره المعارف جودائیکا نسبت به دانشنامه های دیگر بروزتر و جامع تر بوده و تمام ابعاد مکتب یهودیت و آموزه های حیات دینی، تاریخی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی یهودیان را جمع آوری و ارائه می دهد.

در سده 20 میلادی، وقایع تاریخی مهم و تاثیر گذاری برای قوم یهود اتفاق افتاد که سرنوشت این قوم را به شدت دگرگون نمود. اما با توجه قدمت کم زمانی این وقایع، هیچ یک از این موضوعات در هیچ کدام از دائره المعارف های قدیمی مربوط به یهودیت منعکس نشده و از این جهت، اهمیت و ارزش دائره المعارف جودائیکا دو چندان می شود. موضوعاتی همچون هولوکاست، ظهور پدیده شوم صهیونیسم و تولد رژیم اشغالگر قدس در قرن بیستم از این قبیل مسائل است که توضیح هر یک، ده ها و صدها مدخل را می طلبد که دائره المعارف جودائیکا پوشش مناسبی از این مطالب ارائه داده است.

جلد اول این مجموعه به معرفی دائره المعارف جودائیکا، نحوه جمع آوری و نگارش آن پرداخته و حاوی اطلاعات و راهنمایی هایی در خصوص ارجاعات مدخل ها و ... است. جناب دکتر حسین سلیمانی (عضو هیئت علمی دانشگاه مفید قم) که سابقا در گروه ادیان ابراهیمی دانشگاه ادیان و مذاهب فعالیت داشتند، در باب معرفی دائره المعارف جودائیکا مقاله ای با همین نام، در نشریه هفت آسمان منتشر نموده و به بررسی و معرفی این اثر پرداخته اند. قابل ذکر است بخشی از این مقاله عینا ترجمه مقدمه جلد اول دانشنامه جودائیکا بوده و بخش دیگر آن محصول قلم دکتر سلیمانی است. در ادامه می توانید این مقاله را از اینجا دانلود کنید.

در جدول زیر لیست جلدهای دائره المعارف جودائیکا، به ترتیب و بر اساس حروف الفبا قرار گرفته است. شما می توانید جلد مورد نظر خود را با توجه به حرف اول عباراتی که می خواهید درباره آن ها مطالعه کنید، بیابید. به طور مثال چنانچه قصد دارید درباره واژه خاخام (HAKHAM) اطلاعاتی بدست بیاورید و در مقاله و تحقیق خود به کار ببرید باید به جلد 8 دائرة المعارف جودائیکا مراجعه نمایید.

راهنمای دائرة المعارف جودائیکا (Encyclopedia Judaica)

جلد 1: از Aa تا Alp

جلد 8: از Gos تا Hep

جلد 15: از Nat تا Per

جلد 2: از Alr تا Az

جلد 9: از Her تا Int

جلد 16: از Pes تا Qu

جلد 3: از Ba تا Blo

جلد 10: از Inz تا Iz

جلد 17: از Ra تا Sam

جلد 4: از Blu تا Cof

جلد 11: از Ja تا Kas

جلد 18: از San تا Sol

جلد 5: از Coh تا Doz

جلد 12: از Kat تا Lie

جلد 19: از Som تا Tn

جلد 6: از Dr تا Feu

جلد 13: از Lif تا Mek

جلد 20: از To تا Wei

جلد 7: از Fey تا Gor

جلد 14: از Mel تا Nas

جلد 21: از Wel تا Zy

جلد بیست و دوم 22: اماکن، اشخاص، اَعلام و فهرست موضوعی

***

نام اثر:

دائره المعارف جودائیکا (Encyclopedia Judaica)

زبان: انگلیسی
محل چاپ: فلسطین اشغالی، بیت المقدس
فرمت: PDF

دانلود دائرة المعارف یهودی - دانلود دانشنامه یهودی - دانلود پی دی اف دائرة المعارف یهود - دانشنامه یهودی- jewish Encyclopediaدانشنامه یهودی

دایرة المعارف یهودی (Jewish Encyclopedia) نسبت به سایر دانشنامه ها (نظیر دانشنامه جودائیکا که پیشتر به معرفی آن پرداختیم) از قدمت بیشتری برخوردار بوده و تدوین و جمع آوری این مجموعه در سال های 1901 تا 1906 میلادی به طول انجامیده است. بسیاری از دانشنامه های بعدی که در حوزه یهودیت نوشته شدند، در بسیاری از مدخل های خود از دائرة المعارف یهودی اقتباس و استفاده کرده اند.

دایرة المعارف یهودی دارای بیش از پانزده هزار مقاله و عکس با موضوعاتی نظیر فرهنگ و آداب یهودی، تاریخ، فرقه ها، اشخاص یهودی است. البته تهیه کنندگان این مجموعه، خواسته یا ناخواسته برخی از جنبش ها و فرقه ها را از حیث محتوا کمرنگ جلوه داده و علی رغم اهمیت تاریخی یا فرهنگی آن، آن طور که باید بدان توجه نکرده اند. موضوعاتی نظیر «کابالا»، «حسیدیم» و «وضعیت و فرهنگ یهودیان در ممالک اسلامی» از این قبیل است.

دایرة المعارف یهودی، یک مرجع عالی برای پژوهش ها و آثار علمی

با این وجود، از آنجا که این مجموعه یک کتاب مرجع دست اول محسوب می شود، رفرنس و ارجاع به آن در مقالات، پایان نامه ها و آثار پژوهشگران محترم اعتبار این آثار را دو چندان کرده و امتیاز مثبتی برای اثر محسوب خواهد شد.

نام اثر:

دایره المعارف یهودی (Jewish Encyclopedia)

زبان: انگلیسی
محل چاپ: نیویورک - آمریکا
فرمت: PDFهر جلد: 2500 تومان
دوره 22 جلدی کامل دائرة المعارف جودائیکا: 30/000 تومان
دوره 12 جلدی کامل دائرة المعارف یهودی: 20/000 تومان

هر دو دوره جودائیکا و یهودی (شامل 36 جلد): 48/000

برای پرداخت از طریق درگاه شاپرک کلیک کنید:


معرفی: پژوهش های حقوق و ادیان


نظرات (۴)

۰۴ مرداد ۰۰ ، ۲۱:۴۴ سمیه فروزان
سلام
این اثر واقعا یکی از بهترین و اصیل ترین منابع برای پژوهش در مورد دین یهوده، خیلی ممنونم از سایت خوبتون... دائرة المعارف یهودی رو هم برای فروش دارید؟
پاسخ:
سلام، متشکرم از نظر مساعد شما...
دائرة المعارف یهودی نیز به زودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت.
سلام ببخشید من مبلغ رو برای خرید دائره المعارف جودائیکا واریز کردم میشه راهنمایی بفرمایید چگونه دانلود کنم؟
پاسخ:
سلام، متاسفانه سامانه دچار اختلال شده بود و پیام واریز با تاخیر ارسال شد. لینک دانلود مستقیم 30 جلد روی واتساپ (شماره اعلامی حین پرداخت) ارسال شد.
موفق باشید.
سلام وقتتون بخیر
من مبلغ ۴۸ تومن واریز کردم ولی لینک دانلودی برام نیومده
پاسخ:
سلام وقت شما هم بخیر
لینک دانلود مستقیم دوره ها به تلگرام و واتساپ شماره موبایل اعلامی حین پرداخت (1243***0935) ارسال می گردد.
سلام، خسته نباشید
من هزینه هر دو دوره رو واریز کردم، میخواستم خواهش کنم اگر ممکنه لینک دانلود برام ایمیل کنید.
پاسخ:
سلام، تشکر
لینک دانلود مستقیم هر دو دوره به ایمیل اعلامی، ارسال شد.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.