پژوهش های حقوق و ادیان | یهودیت، تورات، تلمود، صهیونیسم

مرجع معرفی و بررسی آموزه های حقوق یهود و اسلام | یهود شناسی | دانلود تورات فارسی و تلمود | صهیونیسم | اسرائیل
«پژوهش های حقوق و ادیان» | تورات | یهودیت | اشکالات وارد بر یهود | اسرائیلیهودیت - اسلام - یهود شناسی - تورات - تلمودصهیونیسم | یهودیت | دانلود تورات فارسی | دانلود تلمود فارسی | دانلود کتاب تولد اسرائیلیهودیت | یهود شناسی | صهیونیسم چیست | تورات - تلمود - انجمن کلیمیان تهرانمطالعات یهود | مطالعات صهیونیسم | تورات فارسی | ترجمه فارسی تلمود | یهودیت | دانلود کتابتورات - یهود شناسی - فیلم حضرت موسی - فیلم خروج و خدایان - فیلم های دینی هالیووددانلود تورات - دانلود تلمود - دانلود کتاب تولد اسرائیل - دانلود کتاب دنیا بازیچه یهود - کتابخانه ادیانمقالات یهود شناسی - مقالات صهیونیسم - مقاله دینی - مقالات ادیان - صهیونیسم - اسرائیلکتاب مقدس - دانلود تورات - دانلود عهد عتیق - دانلود عهد جدیددانلود تورات - تلمود - یهود شناسی - اسرائیل - صهیونیسمسید ابوالفضل ساقی - اساتید ادیان - اساتید یهود شناسی - حقوق دینیکتابخانه مجازی ادیان - یهودیت - صهیونیسم - اسرائیل - تلمود فارسی- تورات فارسی
دانلود تورات فارسی - دانلود ترجمه فارسی تورات - دانلود تورات بدون سانسور - دانلود تورات فارسی پی دی اف - دانلود تورات دو زبانه تلمود - دانلود کتاب تلمود - تلمود فارسی - دانلود ترجمه فارسی تلمود - دانلود تلمود رایگان دانلود دائرة المعارف جودائیکا - دانلود دانشنامه یهودی
پژوهش های حقوق و ادیان
مرجع تخصصی مطالعه حقوق یهود و اسلام
مرجع دانلود عهد عتیق، تورات، تلمود، اوستا و قرآن
یهود شناسی - بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم - پژوهش های حقوق و ادیان

دانلود تلمود

تلمود - ترجمه فارسی تلمود - دانلود تلمود - دانلود تلمود فارسی - دانلود رایگان تلمود - دانلود تلمود بدون سانسور - دانلود تلمود پی دی اف - دانلود میشنااین دوره از تلمود، شامل 6 جلد می باشد و تنها مباحث میشنا را شامل می شود و فاقد گمارا است. در مقدمه این اثر یادداشت مختصری درباره اثر و مولف از پروفسور محمد خلیفه حسن احمد یکی از اساتید برجسته مطالعات ادیان در دانشگاه قاهره، منتشر شده که به خوبی معرف اثر می باشد. در ادامه بخش هایی از این یادداشت را برای مخاطبان عزیز ترجمه کرده ام.

تلمود دومین کتاب یهودیان

در مورد دین یهود، از آنجایی که منبع پایه مورد اعتماد شناخت این دین، کتاب عهد عتیق می باشد، ترجمه عربی از این متن مقدس در یهودیت وجود دارد. اما سایر متون دینی در یهودیت، تاکنون به زبان عربی ترجمه نشده اند. فلذا یهود پژوهان قادر به مطالعه معارف یهودی خارج از عهد عتیق نیستند.

تلمود پس از عهد عتیق، دومین نص دینی معتبر شمرده شده و همانند منابع دیانت یهودی است. تلمود منبع شرح عهد عتیق بوده و مواد دینی آن را تفسیر می کند و در شکل گیری تفکر یهودی، جایگاه والایی دارد. گاهگاه اهمیت تلمود با عهد عتیق و تورات در میزان اهمیت دینی و شرعی و عبادی، برابری می کند. از آنجایی که ترجمه عربی برای تلمود که تکیه گاه اصلی در شناخت یهود است و مطالعه یهود بدون آن ناقص است، وجود ندارد، و نیز با توجه به اینکه طبیعت و مواد مباحث عقلی تلمود، با اساطیر و خرافات پوشانیده شده؛ نبود ترجمه عربی برای تلمود تاثیر بسیاری در مطالعه یهود دارد. من معتقدم که ترجمه تلمود امری ضروری و شروعی دوباره در مطالعه دین یهود به زبان عربی است.

تمام آنچه ذکر شد، بیانگر اهمیت اقدام دکتر مصطفی عبدالمعبود به ترجمه ی بخش شریعت تلمود است. این بخش شامل اجزای بسیار مهم از میشنا در زمینه شریعت می باشد. میشنا همانند منابع تفسیری عهد عتیق، و منابع شریعت یهودی، مهم بوده و همانند یک کتاب، یک سیستم و یک واحد فعالیت برای سیر و رشد شریعت شفاهی می باشد. و از سویی یک متن تخصصی برای دانش پژوهان می باشد که می تواند راهنمای آنان در مطالعات شان باشد. تلمود یک نظام شریعت برای صدور حکم در هر حالت عملی ارائه می کند.

طبقه بندی تلمود

با توجه به تقسیم بندی معروف، محتوای میشنا به شش بخش تقسیم می شود که عبارتند از: بخش زراعیم، که مربوط به احکام خاص کشاورزی است. بخش موعید که مختص به اعیاد و به خصوص احکام روز شنبه است. بخش ناشیم، مربوط به احکام زنان است. بخش نزیقین مربوط به قوانین شهری و جنایی می باشد. بخش قداشیم، مربوط به احکام کیفیت خدمت در معبد و احکام خوردنی و ... می باشد. بخش طهاروت نیز مربوط به احکام طهارت و نجاست می باشد.

اهمیت مطالعه تلمود در شناخت دین یهود

میشنا در فراگیری و شمولیت خود بر مسائل، تفسیر جدیدی برای یهودیت ارائه می دهد که اجازه می دهد در مورد یهودیت میشنایی بحث شود. همانند مرحله ای از مراحل دگرگونی دیانت یهودی که بعد از یهودیت توراتی اتفاق افتاد و داعیه دار پیروی از بخش های مهم تر عهد عتیق بود. ترجمه میشنا که بخشی از تلمود است، افق هایی بیشتری را جهت فهم عمیق معارف یهودی خواهد گشود. چرا که این منبع دینی یهودی، شکل دهنده ی حیات یهودی است؛ و مفسر تورات و سایر اسفار عهد عتیق می باشد. تلمود جهان بینی یهودیان را ترسیم نموده و روابط یهودیان و غیریهودیان را تبیین و تحدید می کند.

  برای آشنایی بیشتر با تلمود، پیشنهاد می گردد:

  « تلمود چیست؟ تاریخچه، محتوا و جایگاه تلمود نزد یهودیان»

این اقدام با فعالیت دکتر مصطفی عبدالمعبود از بخش زبان های شرقی در دانشکده «آداب» دانشگاه قاهره، انجام شده و ایشان در زمینه مطالعات تلمود حقیقتا شخصیت علمی شایسته ای بشمار می روند. از این جهت که وی در آن رشته تا سطح فوق لیسانس و دکتری تحصیلات داشته و بخاطر تسلط و آگاهی به اصطلاحات دینی یهودی و مفاهیم آن شخصیت ممتازی است. و بعبارتی تسلط بر زبان عبری متوسط، آگاهی بر ویژگی های عبری میشنا، و نیز از سویی آگاهی بر زبان عربی همگی در این فرد جمع شده است. بدین خاطر است که اثر حاضر، واضح، مستقیم، قوی و متناسب با اهمیت میشنا که همانند یک متن دینی است، ترجمه شده است. عمل وی (دکتور عبدالمعبود) آغازی دوباره در مطالعه یهودیت در جهان عربی است. از خداوند کریم خواستاریم تا به اسلام و مسلمین بدین وسیله خیر برساند.

ترجمه فارسی تلمود وجود ندارد

تلمود تا کنون به فارسی ترجمه نشده و تنها نسخه های عبری، انگلیسی و عربی آن موجود است. لذا توصیه می شود از جستجو برای یافتن ترجمه فارسی تلمود بپرهیزید. (تلمود ارائه شده در این مطلب به زبان عربی است.) ترجمه عربی این اثر روان و فصیح بوده و مطالعه آن برای افراد حوزوی و متخصصین علوم اسلامی که با متون عربی سر و کار دارند، دشوار نیست.

***

نام اثر:

تلمود

پدیدآورنده: دکتر مصطفی عبدالمعبود
زبان: عربی
انتشارات: مکتبة النافذه

فرمت: PDF

قیمت هر جلد: 3500 تومان

قیمت دوره 6 جلدی کامل: 15000 تومان

برای پرداخت از طریق درگاه شاپرک کلیک کنید:


معرفی: پژوهش های حقوق و ادیان


نظرات (۸)

سلام و درود درخواست دانلود کتاب تلمود را برای مطالعه و تحقیق 

۰۱ خرداد ۹۹ ، ۱۷:۳۱ حبیب قربانی

سلام، برش هایی از تلمود برای ارائه به مخاطبین انگلیسی زبان مسیحی لازم داشتم،چه جوری می تونم بدست بیارم؟

پاسخ:
سلام، دو سایت زیر متن تلمود را به صورت آنلاین بارگزاری کرده که می تونید به قسمت های مورد نظرتون رجوع کنید و به راحتی کپی کنید.

https://www.sacred-texts.com/jud/talmud.htm
https://www.sefaria.org/texts/Talmud

باسلام. میخواستم کتاب تلمود فارسی را دانلود کنم متأسفانه نتونستم اگه امکانش هست برام ایمیل کنید. باتشکر

پاسخ:
سلام، تلمود به فارسی ترجمه نشده، نکات را با دقت مطالعه بفرمایید.

با سلام.

آیا متون تفسیر میشنا، یا همان گمارا رو هم دارید؟ می شود در ایمیل بنده ارسال کنید؟ خیلی دنبالشم ولی هیچجوره پیداش نمیکنم. اگه فقط متن عبری هم باشه مشکلی نیست...

پاسخ:
سلام، بله، درخواست خود را در قالب ایمیل ارسال کنید...
abulfazlsaghi@gmail.com

سلام لینک میشنا را برای من هم قرار دهید یا به ایمیل ahmadahmadizade33@gmail.com

خیلی وقته دنبال تلمود بودم. بالاخره پیداش کردم. مرسی از سایت خوبتون
۱۴ خرداد ۰۰ ، ۰۵:۱۰ اصغر محمدزاده
من مبلغ رو پرداخت کردم اما لینک دانلودی برام ظاهر نشد!!!
پاسخ:
سلام،
ظرف 24 ساعت پس از پرداخت، لینک دانلود از طریق ایمیل، واتساپ یا تلگرامی که هنگام پرداخت در درگاه ثبت کرده اید، برای شما ارسال می شود. 
۱۶ مرداد ۰۰ ، ۰۹:۴۶ احسان تقوی
دیروز پرداخت کردم، امروز به دستم رسید... خیلی ممنونم... اطلاع ندارید ترجمه فارسی تلمود کی میاد تو بازار؟
پاسخ:
سلام، خواهش می کنم
ان شاء الله به محض انتشار ترجمه فارسی تلمود، در همین صفحه لینک دانلود آن قرار خواهد گرفت.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.