دانلود کتاب تلمود PDF + بدون سانسور (رایگان)

 • ۷۸۲۹
دانلود کتاب تلمود به زبان های انگلیسی و عربی فراهم شده است، در خصوص ترجمه فارسی تلمود توضیحاتی در ذیل همین مطب ارائه شده است. کتاب تلمود عربی شامل 6 جلد می باشد و تنها مباحث میشنا را شامل می شود و فاقد گمارا است. اما دانلود تلمود بابلی انگلیسی شامل میشنا و گمارا می باشد. برای دانلود این دو مجموعه می توانید به انتهای همین مطلب مراجعه کنید.

تلمود - ترجمه فارسی تلمود - دانلود تلمود - دانلود تلمود فارسی - دانلود رایگان تلمود - دانلود تلمود بدون سانسور - دانلود تلمود پی دی اف - دانلود میشنادانلود تلمود ، دومین کتاب یهودیان

در مورد دین یهود، از آنجایی که منبع پایه مورد اعتماد شناخت این دین، کتاب عهد عتیق می باشد، ترجمه عربی از این متن مقدس در یهودیت وجود دارد. اما سایر متون دینی در یهودیت، تاکنون به زبان عربی ترجمه نشده اند. فلذا یهود پژوهان قادر به مطالعه معارف یهودی خارج از عهد عتیق نیستند. برای دانلود کتاب تلمود PDF می توانید به انتهای همین مطلب رجوع کنید.

کتاب تلمود Talmud پس از عهد عتیق، دومین نص دینی معتبر شمرده شده و همانند منابع دیانت یهودی است. تلمود منبع شرح عهد عتیق بوده و مواد دینی آن را تفسیر می کند و در شکل گیری تفکر یهودی، جایگاه والایی دارد. گاهگاه اهمیت تلمود با عهد عتیق و تورات در میزان اهمیت دینی و شرعی و عبادی، برابری می کند. از آنجایی که ترجمه تلمود که تکیه گاه اصلی در شناخت یهود است و مطالعه یهود بدون آن ناقص است، وجود ندارد، و نیز با توجه به اینکه طبیعت و مواد مباحث عقلی کتاب تلمود، با اساطیر و خرافات پوشانیده شده؛ نبود ترجمه عربی برای تلمود تاثیر بسیاری در مطالعه یهود دارد. من معتقدم که کتاب ترجمه تلمود امری ضروری و شروعی دوباره در مطالعه دین یهود به زبان عربی است. (این متن، ترجمه بخشی از مقدمه است و برای دانلود کتاب تلمود از انتهای همین مطلب اقدام به دریافت این اثر نمایید.)

تمام آنچه ذکر شد، بیانگر اهمیت اقدام دکتر مصطفی عبدالمعبود به ترجمه ی بخش شریعت تلمود است. این بخش شامل اجزای بسیار مهم از میشنا در زمینه شریعت می باشد. میشنا همانند منابع تفسیری عهد عتیق، و منابع شریعت یهودی، مهم بوده و همانند یک کتاب، یک سیستم و یک واحد فعالیت برای سیر و رشد شریعت شفاهی می باشد. و از سویی یک متن تخصصی برای دانش پژوهان می باشد که می تواند راهنمای آنان در مطالعات شان باشد. کتاب تلمود یک نظام شریعت برای صدور حکم در هر حالت عملی ارائه می کند.

طبقه بندی تلمود

پس از دانلود کتاب تلمود در مقدمه آن خواهید خواند: با توجه به تقسیم بندی معروف، محتوای میشنا به شش بخش تقسیم می شود که عبارتند از: بخش زراعیم، که مربوط به احکام خاص کشاورزی است. بخش موعید که مختص به اعیاد و به خصوص احکام روز شنبه است. بخش ناشیم، مربوط به احکام زنان است. بخش نزیقین مربوط به قوانین شهری و جنایی می باشد. بخش قداشیم، مربوط به احکام کیفیت خدمت در معبد و احکام خوردنی و ... می باشد. بخش طهاروت نیز مربوط به احکام طهارت و نجاست می باشد.

اهمیت مطالعه تلمود در شناخت دین یهود

میشنا در فراگیری و شمولیت خود بر مسائل، تفسیر جدیدی برای یهودیت ارائه می دهد که اجازه می دهد در مورد یهودیت میشنایی بحث شود. همانند مرحله ای از مراحل دگرگونی دیانت یهودی که بعد از یهودیت توراتی اتفاق افتاد و داعیه دار پیروی از بخش های مهم تر عهد عتیق بود. ترجمه میشنا که بخشی از کتاب تلمود است، افق هایی بیشتری را جهت فهم عمیق معارف یهودی خواهد گشود. چرا که این منبع دینی یهودی، شکل دهنده ی حیات یهودی است؛ و مفسر تورات و سایر اسفار عهد عتیق می باشد. کتاب تلمود جهان بینی یهودیان را ترسیم نموده و روابط یهودیان و غیریهودیان را تبیین و تحدید می کند.

این اقدام با فعالیت دکتر مصطفی عبدالمعبود از بخش زبان های شرقی در دانشکده «آداب» دانشگاه قاهره، انجام شده و ایشان در زمینه مطالعات تلمود حقیقتا شخصیت علمی شایسته ای بشمار می روند. از این جهت که وی در آن رشته تا سطح فوق لیسانس و دکتری تحصیلات داشته و بخاطر تسلط و آگاهی به اصطلاحات دینی یهودی و مفاهیم آن شخصیت ممتازی است. و بعبارتی تسلط بر زبان عبری متوسط، آگاهی بر ویژگی های عبری میشنا، و نیز از سویی آگاهی بر زبان عربی همگی در این فرد جمع شده است. بدین خاطر است که اثر حاضر، واضح، مستقیم، قوی و متناسب با اهمیت میشنا که همانند یک متن دینی است، ترجمه شده است. عمل وی (دکتور عبدالمعبود) آغازی دوباره در مطالعه یهودیت در جهان عربی است. از خداوند کریم خواستاریم تا به اسلام و مسلمین بدین وسیله خیر برساند.

ترجمه فارسی تلمود وجود ندارد

تلمود تا کنون به فارسی ترجمه نشده و تنها نسخه های عبری، انگلیسی و عربی آن موجود است. لذا توصیه می شود از جستجو برای دانلود ترجمه فارسی تلمود بپرهیزید. ترجمه عربی این اثر روان و فصیح بوده و مطالعه آن برای افراد حوزوی و متخصصین علوم اسلامی که با متون عربی سر و کار دارند، دشوار نیست.

***

نام اثر: تلمود

زبان: عربی و انگلیسی

 

بهای دوره 6 جلدی تلمود عربی: 30.000 تومان

اثر دکتر مصطفی عبدالمعبود

پرداخت

 

 

بهای دوره 10 جلدی تلمود انگلیسی (The Babylonian Talmud): 20.000 تومان

اثر مایکل رودکینسون

پرداخت

 

(بلافاصله پس از پرداخت، لینک دانلود نمایش داده خواهد شد.)


 • عرفان
  ۲۰ فروردين ۹۹ ، ۰۳:۱۷

  سلام و درود درخواست دانلود کتاب تلمود را برای مطالعه و تحقیق 

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز،
  پس از پرداخت مبلغ در درگاه، می توانید تلمود را با لینک مستقیم دانلود کنید.
 • حبیب قربانی
  ۰۱ خرداد ۹۹ ، ۱۷:۳۱

  سلام، برش هایی از تلمود برای ارائه به مخاطبین انگلیسی زبان مسیحی لازم داشتم،چه جوری می تونم بدست بیارم؟

  پاسخ:
  سلام، پاسخ درخواست شما به ایمیل اعلامی، ارسال شد.
 • الیاسی
  ۲۶ ارديبهشت ۰۰ ، ۱۹:۳۹
  خیلی وقته دنبال تلمود بودم. بالاخره پیداش کردم. مرسی از سایت خوبتون
  پاسخ:
  خیلی هم عالی!
  موفق باشید.
 • اصغر محمدزاده
  ۱۴ خرداد ۰۰ ، ۰۵:۱۰
  من مبلغ رو پرداخت کردم اما لینک دانلودی برام ظاهر نشد!!!
  پاسخ:
  سلام، بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود نمایش داده می شود. چنانچه اشتباهی صفحه لینک بسته شده، لینک دانلود به آدرس ایمیل اعلامی ارسال می گردد.
 • احسان تقوی
  ۱۶ مرداد ۰۰ ، ۰۹:۴۶
  دیروز پرداخت کردم، امروز به دستم رسید... خیلی ممنونم... اطلاع ندارید ترجمه فارسی تلمود کی میاد تو بازار؟
  پاسخ:
  سلام، خواهش می کنم
  ان شاء الله به محض انتشار ترجمه فارسی تلمود، در همین صفحه لینک دانلود آن قرار خواهد گرفت.
 • یعقوب حسین زاده
  ۰۹ آبان ۰۰ ، ۲۳:۵۳
  بحمدالله دانلود شد، بسیار سپاسگزارم از سایت وزین حقوق و ادیان
  پاسخ:
  خواهش می کنم.
  موفق باشید.
 • عاطفه
  ۱۱ آذر ۰۰ ، ۱۸:۰۲
  خیلی دنبالش گشتم، هیچ کتابخونه ای ندارن تلمود رو، بی نهاااایت ممنونم از سایت خوبتون
 • امید
  ۲۲ آذر ۰۰ ، ۱۸:۰۰
  اقا دمتون گرررم
 • مجتبی
  ۲۴ آذر ۰۰ ، ۱۹:۰۷
  سلام این ترجمه عربی از تلمود کامل است؟
  پاسخ:
  سلام، بله، همانطور که در توضیحات آمده تلمود از دو بخش میشنا و گمارا تشکیل شده که گمارا در واقع تفسیری بر میشناست. دوره 6 جلدی ارائه شده، تمام 6 سدر میشنا تلمود که شامل 63 رساله می باشد را در بر دارد.
 • کتاب
  ۱۸ دی ۰۰ ، ۱۳:۵۹
  درود
  سپاس بابت خدمات شما
 • سمیه فروزان
  ۲۲ دی ۰۰ ، ۲۱:۰۸
  بی نهااااااااااااااااااااااااایت ممنونم، برای پروژه دانشگام لازمش داشتم لعنتی هییییییییییچ جا نبود
 • مهدی محمودی
  ۳۰ ارديبهشت ۰۱ ، ۱۰:۰۲
  سلام،همه بدبختیهای مردم ایران بخاطر عدم آگاهی هست، اگر فقط یک درصد از این کتاب به فترسی ترجمه بشه و در اختیار عموم قرار بگیره اونوقت مردم میفهمن، صهیونیست میخاد چه بلایی سر ایران و اصلا چه بلایی سر کل جهان بیاره.
 • عباس منش
  ۱۱ خرداد ۰۱ ، ۱۵:۵۶
  بسیار سپاسگزارم از شما، حقیقتا این کتاب یکی از منابع ارزشمند در پژوهش هاست. قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
 • دکتر بهرامی
  ۱۶ خرداد ۰۱ ، ۱۴:۳۵
  دانلود شد. سپاس
 • طاهره عظیم زاده
  ۲۷ خرداد ۰۱ ، ۲۳:۱۰
  سلام
  1. چرا فقط یک جلد دانلود شده است؟
  2. قسمت گمارا برای دانلود نیست؟
  سپاسگزارم
  پاسخ:
  سلام، درود بر شما
  1- تمام شش جلد به صورت پشت سر هم در فایل PDF به هم چسبیده است. (لطفا یک ایمیل یا آی دی تلگرام برای دریافت راهنمای اثر در قسمت کامنت ها وارد کنید.)
  2- سه خط اول همین پست را با دقت بخوانید.
 • رضوی نیا
  ۳۰ خرداد ۰۱ ، ۲۰:۳۴
  خوبه خداروشکر متنش روانه میشه با ترنسلیت ترجمه کرد
  البته باید یکم عربی هم بلد باشی خودت
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی