پژوهش های حقوق و ادیان

مرجع معرفی و بررسی آموزه های حقوق دینی (بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم)
«پژوهش های حقوق و ادیان» | تورات | یهودیت | اشکالات وارد بر یهود | اسرائیل

شناسه شامد: 1-1-718353-65-4-1

«بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم» پس از این با نام «پژوهش های حقوق و ادیان»، ضمن تاکید بر پیوند «دانش حقوق» و «معارف ادیان»، علاوه بر سرفصل های سابق، به موضوعات میان رشته ای نیز خواهد پرداخت.


این روزها خیل عظیمی از پایگاه های مجازی مسیحی تبار و ناسیونالیستی با دلایلی واهی استدلال می کنند که اسلام را علما و نخبگان یهودی ساخته اند .

سه مولفه این اندیشه را که «اسلام ساخته ی یهود است» تقویت و تبلیغ می کنند :

1. مسیحیت

علت این اتهام زنی به اسلام از سوی مسیحیان که کاملا مشهود و عینی است و هر کسی می داند تناقضات درون دینی مسیحیت(ازجمله تعریف و توجیه تثلیث) موجب استیصال بزرگان این دین شده و چون راهی برای اثبات عقاید باطل و ارتفاع تناقضات مسیحیت و درنتیجه خروج از این بحران ندارند روی به ابطال و تکفیر سایر ادیان و مذاهب آورده اند تا بدین طریق بتوانند مانع خروج مسیحیان از دینشان گردند و مثل همیشه عوام مسیحی هم پشت سر بزرگانشان به شبهات دامن زده و بجای حقیقت جویی ، با مغالطه و سفسطه و سیاه نمایی به عقاید دیگران هجمه می برند .

2. ناسیونالیسم و نئونازیسم

اینکه چرا ناسیونال ها اقدام به شبهه پراکنی می کنند باید ریشه اش را در نئونازیسم بررسی کرد . در حال حاضر جریان های نئونازیستی که اسلام را سدی در برابر نازیسم می بینند با تبلیغ و فعالیت در ایران سعی در تحریک احساسات مردم دارند تا فرهنگ و تاریخ و ریشه ایرانی مردم را در برابر دین و عقاید اسلامی شان قرار دهند و ایران و اسلام را دو مقوله متقابل نشان دهند. آن ها تلاش می کنند بین ایرانیت و اسلامیت تقابلی حقیقی مثل «تقابل سنت و مدرنیزه» ایجاد کنند تا بدین سان کنترل احساسات ، عواطف و تعصباتی قومیتی و نژادی مردم را در دست بگیرند و افکار ایشان را جهت دهی کنند. خیلی وقت است که تاریخ انقضای مباحث نژادی گذشته و دیگر فاقد ارزش است . عصر کنونی عصر اندیشه هاست نه نژادپرستی ، اسلام ، ما و هر عقل سلیمی نژاد پرستی اعراب دوران جاهلیت را مذمت می کند با این وجود نئونازیسم تلاش می کند این افکار جاهلی را احیاء کند و نژادپرستی را نوعی آرمان و ارزش جلوه دهد . افراد با پیوستن به این نوع اندیشه ها بجای شکوفا کردن استعدادهایشان و افتخار به عملشان و آنچه در کفه دارند ، به تاریخ و گذشته شان دل خوش می کنند و سر در بر تغافل و تجاهل فرو می برند . برای همین است که می بینیم نئونازیست های کنونی غالبا از افراد ضعیف النفس جامعه هستند و یا اگر هم بظاهر افراد معتبری اند باطنا فاقد عقبه ی اعتقادی هستند .

عناد نازی های هیتلری با یهودیان و از طرف دیگر مانعیت اسلام در برابر تشکیل حکومت ملی گرایانه ی نژادپرستانه موجب شده نازیسم و در نتیجه ی آن ناسیونالیسم آریایی ، یهود و اسلام را در یک جبهه قرار دهد و بین آن ها پیوندی تصور کند. البته این نکته هم قابل ذکر است که مبانی اندیشه «ناسیونالیسم ایرانی» و «نئونازیسم فعلی در ایران» که عمدتا برتاریخ مجهول هخامنشیان و شخصیت مبهم و موهوم «کوروش» استوار می باشد آنقدر ضعیف است که احتمالا هیچ وقت نمی تواند قدرت بگیرد و درخششی داشته باشد ولیکن تنها فایده ای که برای غرب دارد این است که تا حدودی موجب تضعیف اسلام می شود و بزرگان ، علما و اندیشمندان جبهه ی اسلام را درگیر مسائل فرعی و جزئی کرده و مانع تمرکز ایشان بر مسئله ی فلسطین که در صدر مسائل مسلمین و منطقه است ، می شود.

3. عناصر داخلی

از سوی دیگر معرفی ناصحیح دشمن و بزرگ نمایی هایی که از «یهودیت» و «جریان های تاریخ مصرف گذشته مثل فراماسونری» توسط برخی اساتید مشهور انجام می شود باعث ترس و وحشت عوام شده و هرکس که پای صحبت ایشان بنشیند فکر می کند یهودیان فرمانروایان جهان اند و از تمام اتفاقاتی که حتی در خانه های مردم اتفاق می افتد خبر دارند. همین تصورات و تخیلات واهی از یهودیت باعث شده برخی افراد ساده لوح حضور یهود را پشت پرده هر اتفاقی که در جهان حادث می شود خیال کنند و حتی پدیده ای به وسعت اسلام را هم مصنوع یهود بدانند و یا لااقل امکانش را بدهند. این درحالیست که یهود چند صباحی است که قدرت گرفته و تا قبل از آن همواره از سوی اروپاییان ، مسیحیت و اسلام مورد تضعیف بوده فلذا اینهمه ارعاب ، برای بیداری و تنویر افکار عمومی از سوی اساتید ، استراتژیست ها و صاحبنظران عرصه ادیان لازم نیست.

وظیفه ما در این کارزار چیست؟

ما باید با روشنگری و پرده برداری از اعتقادات باطل نئونازیسم و یادآوری جنایات وحشیانه نازی ها چهره واقعی نژاد پرستی جاهلانه نازیسم را نشان دهیم و ریشه جریان ناسیونالیسم افراطی که هم اکنون در حد چند پایگاه مجازی و فعالیت های خرد است را در همین ابتدای امر بخشکانیم و از سوی دیگر با نشان دادن تخاصم اسلام و یهود سدی بر شبهات مسیحیت بسازیم .


سید ابوالفضل ساقی

چهارم دی ماه 1395


نظرات بدون تایید نمایش داده می شوند. (۶)

خدا لعنت کنه یهود و نصاری را
۰۷ دی ۹۵ ، ۱۳:۳۰ سیامک پور اسد
✔ و +
سلام وخداقوت....یادداشت مفیدی بود ممنون... واژهء تاریخ مجعول (جعل شده)هخامنشیان فکر کنم بهترباشد... البته در فقرهء 3- از نقش جریان بهائیت نباید به سادگی گذشت هرچند که فراماسونری هم هنوزمی تواند یک تهدید باالقوه باشد(مانند بعثیهای عراق که تبدیل به داعش و .... شدند)؛ لذا تلاش اساتید و استراتژیستها از این منظر قابل درک است ؛ معهذا ضمن تشکر منتظر مقاله مبسوط تان هستم ... یاحق
سلام دنبال میشوید لطفا مارو هم دنبال کنید
۲۶ مهر ۹۶ ، ۲۰:۵۸ دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
ممنون عالی بود
مطلب خیلی خوبی بود
۲۲ بهمن ۹۶ ، ۱۷:۳۷ فروش یو پی اس
ممنون خیلی خوب بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی