دانلود کتاب تولد اسرائیل PDF رایگان + بدون سانسور

 • ۵۵۰۷

کتاب تولد اسرائیل صادق زیباکلام

پیش از دانلود کتاب تولد اسرائیل اثر صادق زیباکلام با فرمت PDF پیشنهاد می شود، حتما چکیده مقدمه جالب این اثر را مطالعه نمایید. «تولد اسرائیل» اثر جناب دکتر صادق زیبا کلام، استاد تمام دانشگاه تهران می باشد. دکتر زیبا کلام در این اثر دیدگاه رایج نسبت به ایجاد اسرائیل را به نقد و چالش کشیده و دیدگاه جدید و در عین حال عجیبی نسبت به تشکیل دولت اسرائیل ارائه می دهد. صرف نظر از نظریات متفکران انقلاب اسلامی، و تنها با تکیه بر اسناد بین المللی می توان نقدهایی جدی بر ادعاهای دکتر زیبا کلام ایراد نمود. قابل ذکر است که این اثر موفق به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد نشده است.

چنانچه فرصت کافی برای مطالعه این چکیده از مقدمه را ندارید می توانید به انتهای مطلب مراجعه کنید و اقدام به دانلود کتاب تولد اسرائیل صادق زیباکلام کنید.

دانلود کتاب تولد اسرائیل دکتر زیبا کلام - کتاب تولد اسرائیل - کتاب های دکتر زیبا کلام - اسرائیل - صهیونیسم - شکل گیری اسرائیل - دانلود کتاب در زمینه صهیونیسم - یهود پژوهیچکیده از مقدمه کتاب تولد اسرائیل

 بگذارید از اینجا شروع کنم که نوشتن این کتاب سرنوشت طولانی و پیچیده ای داشت. من هم مثل بسیاری از ایرانیان مسلمان به شدت به مناقشه اعراب و اسرائیل علاقمند بودم و همانند بسیاری از آنان طرفدار فلسطینی ها بودم. همانند سایر ایرانی های هم نسل ام من هم تصور می کردم که اسرائیلی ها مردمانی متجاوز، زورگو، ظالم، غاصب و بی رحم هستند که به کمک استعمار انگلستان، شبکه مرموز و مخوف صهیونیستی و بالاخره حمایت امپریالیزم آمریکا (یا به تعبیر امروزه استکبار جهانی) سرزمین فلسطین را تصاحب کرده اند.

در جریان اشغال آن سرزمین، فلسطینی های مسلمان و مظلوم را در به در و آواره کرده اند. در سال هایی که در دوران جوانی در انگلستان تحصیل می کردم، در اطاقم عکس هایی از جمال عبد الناصر رهبر مصر، یاسر عرفات و لیلا خالد حکایت از گرایش سیاسی ام می کرد. تصویر دیگری صورت به غایت معصوم و مظلوم یک دختر بچه فلسطینی را در یکی از اردوگاه های فلسطینی به نمایش گذارده بود. شماری از بهترین و نزدیکترین دوستان دوران دانشجویی ام دانشجویان عرب بالاخص فلسطینی ها بودند. زمانی که برای نخستین بار به انگلستان وارد شده درست مصادف با جنگ شش روزه ۱۹۶۷ (۱۳۴۶) میان اعراب و اسرائیل شده بود.

علاقه دکتر زیباکلام، مقدمه ساز کتاب تولد اسرائیل

دکتر زیبا کلام در ادامه کتاب تولد اسرائیل pdf می نویسد: آنقدر به موضوع و تحولات آن جنگ علاقمند بودم که با مختصر انگلیسی که در دوران دبیرستان یاد گرفته بودم صبح ها یک روزنامه گاردین می خریدم و به کمک یک دیکشنری انگلیسی به فارسی «حییم» که با خودم از ایران آورده بودم تا پاسی از شب می نشستم و سعی می کردم گزارشات و اخبار مربوط به جنگ میان اعراب و اسرائیل را بفهمم. شدت علاقه و کنجکاوی ام به حدی بود که بسیاری از جملات و پاراگراف ها را که نمی فهمیدم نا امید نشده و از انگلیسی ها و هر کس دیگری که از من بیشتر انگلیسی می دانست می پرسیدم. در دوران دانشجویی همیشه با اعراب و بالاخص فلسطینی ها دوست و نزدیک می شدم و على الدوام در مورد تحولات خاورمیانه و مسائل فلسطینی ها با آنها گفتگو می کردم.

کمتر روزی اتفاق می افتاد که در مورد تحولات جهان عرب بالاخص مناقشه اعراب و اسرائیل اتفاقی بیفتاد و من آن را در روزنامه های انگلستان مطالعه نکنم. به همان میزان که با اعراب و فلسطینی ها سری صوا داشتم، هرزگاهی که با یک اسرائیلی یا یهودی مواجه می شده گارد می گرفتم و با بحث و جدل سعی می کردم به آنها نشان بدهم که آنها غاصب، زورگو و عامل آوارگی و بی خانمانی دو میلیون فلسطینی هستند. روزی که خبر درگذشت جمال عیال الناصر را شنیدم یکی از بدترین روزهای زندگیم تا آن موقع بود.

مقدمه کتاب تولد اسرائیل زیباکلام چنین ادامه می یابد: در همان سال ها به فکر ترجمه تراژدی فلسطینی ها افتادم. در آن زمان ها یکی از معتبر ترین و سرشناس ترین نویسندگان غربی برای نسل ما «ماکسیم رودینسون» یکی از مورخین و صاحب نظران معروف فرانسوی بود. کتاب أعراب و اسرائیل » او را که شهرت زیادی داشت شروع به ترجمه به فارسی نمودم. بخش هایی از آن را به فارسی ترجمه کردم که در حد یک دفترچه ۲۰۰ برگ می شد.

بدون آنکه متوجه شوم، مطالعه آن کتاب برای نخستین بار مرا متوجه ساخت که اسباب و علل به وجود آمدن اسرائیل خیلی پیچیده تر از تصویر و تصورات ساده ای بود که از دوران نوجوانی در ذهن من شکل گرفته بودند. بالاخص متوجه شدم که تحولات اروپای قرن نوزدهم نقش زیادی در به وجود آمدن اسرائیل پیدا می کند. از استثنا ماکسیم رو دینسون که بگذریم، دان من در مورد مناقشه اعراب و اسرائیل عمدتا خلاصه می شد در مطالب و معلومات روز، پیرامون تحولات خاورمیانه. و همانطور که اشاره داشتم کمتر روزی ممکن بود به انتها برساند که در مناقشه اعراب و اسرائیل و یا در ارتباط با فلسطینی ها تحولی مهم اتفاق افتاده باشد و من از آن علم و آگاهی پیدا نمی کردم.

پایان پیشگفتار کتاب تولد اسرائیل

واقعیت آن است که حجم معلومات و دانش ما ایرانی ها نسبت به یهود و یهودیت به شدت اندک است. در عوض معلومات و رویکرد تاریخی، دانش ما از اسباب و علل به وجود آمدن کشور یهود خلاصه می شود در مشتی تئوری ها توطئه و فرضیه های دایی جان ناپلئونی. اگر عمری باقی بود و حضرت حق اراده کردند، تلاش خواهم کرد تا آن مقدمه ۱۷۰ صفحه ای را که در حقیقت تاریخ چهار هزار ساله یهودیت می باشد و ما تا ۱۳۵ میلادی آن را گفته ایم، به صورت جلد دوم این کتاب منتشر نمایم. یعنی جلد دوم به حول و قوه الهی خواهد شد از ۱۳۵ میلادی تا (۱۳۲۷) ۱۹۴۸ که کشور اسرائیل به وجود می آید. می ماند تشکر از سرکار خانم استلا اورشان؛ واقعا زحمتی را که در تایپ این کتاب ظرف ۷ سال گذشته کشیدند را با هیچ کلمات و عباراتی نمی توان توصیف نمود. از لینک زیر می توانید اقدام به دانلود کتاب تولد اسرائیل صادق زیباکلام نمایید.

 

نام کتاب: تولد اسرائیل

نویسنده: صادق زیبا کلام

حجم: 1.95 مگابایت

 

تهیه و تنظیم: اندیشکده اریحا

 • لبیک یاحسین
  ۰۹ آبان ۹۶ ، ۱۱:۳۴
  همین که از روی پرچم اسرائیل رد نشد کافیه واسه نخوندن اثرش 😕
 • mina
  ۲۷ اسفند ۹۶ ، ۰۹:۴۶
  باشه هرچی تو بگی. اصلاً این آدم محض خاطر مبارک شما کتاب 600 صفحه ای نوشته که با بزرگ منشی گاندی وار خودتون تحریمش کنید و اونم خار و ذلیل بشه.
 • شهریار
  ۰۸ بهمن ۹۷ ، ۲۰:۴۳
  درود بر این تنها مرد بیدار امروز زیباکلام. این مرد در میان مردم امروز تنها و اسیر شده . کاش میرفت و در غرب راحت زندگی میکرد و مردم احمق آزارش نمیدادند. (مانند اون احمقی که نوشته "همین که از روی پرچم اسرائیل رد نشد کافیه واسه نخوندن اثرش").
 • فرید
  ۱۲ مرداد ۹۹ ، ۱۲:۳۲

  لبیک یا حسین  تو از امام حسین چه آموختی  ؟ شک ندارم هیچی

 • S.N
  ۲۳ مرداد ۹۹ ، ۱۳:۱۸

  ما از امام حسین (علیه السلام) یاد گرفتیم هیهات من الذلت 

  کسی که از روی پرچم قومی که اونو اصلا آدمم حساب نمیکنن رد نشه دارع خودشو به ذلالت میکشونه که ما اینو براساس آموزه هامون قبول نداریم بنده باید فقط در برابر خدا ذلیل شه نه کس دیگه ای 

   

  البته این موضوع دلیل نمیشه که کتابشونو نخونیم ما باید نظریه های مخالف رو هم بدونیم تا بتونیم مقابله کنیم با تحریفاش 

 • فوآد شبانی
  ۲۴ مهر ۹۹ ، ۱۴:۴۰

  هوالخبیر

  ان ربک لبرمرصاد.

  لهم البشری فی الحیات الدنیا.

  نصر من الله و فتح قریب.

  فان حزب الله هم الغالبون.

  ان شا الله

 • کریم
  ۰۴ اسفند ۹۹ ، ۱۵:۵۸

  به به عزیزان جانماز آبکش همیشه حاضر. همه جا تشریف دارن ماشالا. جیب مبارک رو با خزعبلاتشون پر میکنن

 • m_saleh
  ۲۲ آذر ۰۰ ، ۰۲:۲۲
  از بهترین کتبی که تا کنون خوانده ام . بسیار قوی علمی فنی تحلیلی به دور از اغراض شخصی دینی اعتقادی تعصبی . کاملا علمی و عالمانه بود . سپاس و تشکر برای انتشار اسان ان . البته در خصوص جناب ماندلا ممکنه از طرف خودش بخشش شخص داشته اما بنظرم خیلی از سرکرده های اپارتاید رو به ان دنیا فرستادن البته با رای دادگاه
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی