پژوهش های حقوق و ادیان

مرجع معرفی و بررسی آموزه های شریعت یهودی و اسلامی (بانک جامع اطلاعاتی صهیونیسم)
«پژوهش های حقوق و ادیان» | تورات | یهودیت | اشکالات وارد بر یهود | اسرائیل
«پژوهش های حقوق و ادیان»
مرجع تخصصی مطالعه و نقد حقوق یهودی و اسلامی
 
نام اثر: اسرائیل و فلسطین
پدیدآورنده: اکبر هاشمی رفسنجانی
انتشارات: جهان آرا
معرفی کتاب:

این اثر ارزشمند تاریخ مختصر و در عین حال جامعی از سرگذشت سرزمین فلسطین از عهد عتیق، عهد حکومت مسیحیان، دوره صدر اسلام و جنگ های صلیبی تا زمان تولد صهیونیسم و اشغال این سرزمین مقدس توسط صهیونیست ها ارائه می دهد. علاوه بر آن در تبیین مسئله فلسطین از اسناد بین المللی و نظریات اندیشمندان اسلامی و صهیونیست نیز بهره برده است. در ادامه گزیده هایی از کتاب را خواهیم خواند.

گزیده هایی از کتاب:

  * بن گوریون نخست وزیر فلسطین غصب شده می گوید: «تمام یهودیان عالم که بیرون از فلسطین زندگی می کنند آواره و بی خانمان هستند.» و درهای فلسطین به روی مهاجران یهود باز است و آژانس بین المللی یهود کاملا مجهز برای فرستادن یهود به فلسطین و تقویت بنیه اسرائیل می باشد.

  * من در این شورای عمومی اسلامی اعلام می کنم: «مادامی که فلسطین عزیز ما در تصرف صهیونیست های غارتگر است فرد فرد مسلمین جهان از لحاظ شرافت و کرامت و عزت و از نظر روحیه و فکر، «آواره» و نابسامان هستند.

  * هدف نزدیک آنان ایجاد یک دولت یهودی در تمام نقاط میان فرات و نیل است و منتظر فرصتی برای تجدید بنای هیکل سلیمان بر خرابه های مسجد الاقصی می باشند... نخست وزیر اسرائیل در نطق خود با صراحت گفت که: «فلسطین بدون بیت المقدس برای ما ارزشی ندارد و شهر بیت المقدس هم بدون هیکل سلیمان اعتباری نخواهد داشت.» اهداف نهایی یهود این است که بطور نامحدود از ممالک عربی مجاور فلسطین و عموم ممالک اسلامی تا بتواند غصب کند و هوس تصرف اردن و عراق و سوریه و لبنان و حجاز را مکرر ابراز نموده اند. ... ترومن رئیس جمهور وقت آمریکا بدون پروا و محافظه، در سازمان ملل متحد مشغول به اعمال نفوذ در جهت منافع صهیونیسم شد. نمایندگان پست و ضعیف را با تهدید و تطمیع فریب داد و با زور و فشار و دوز و کلک سازمان ملل را وادار کرد که تقسیم فلسطین را تصویب نماید.

  * این قرار ظالمانه و متجاوزانه از یک مقامی که به نام عدالت به وجود آمده بود صادر گردید 56 درصد از اراضی فلسطین را به یهودیان که فقط مالک 5.6 درصد از اراضی بودند و جمعیت شان کمتر از ثلث جمعیت فلسطین بود تقدیم کرد و 44 درصد از اراضی غیر مرغوب و کم درآمد را برای اعراب و صاحبان و مالکان فلسطین باقی گذاشت.

دریافت
حجم: 6.39 مگابایت


معرفی کتاب: سید ابوالفضل ساقی (نویسنده و پژوهشگر ادیان ابراهیمی)


نظرات (۰)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">